8. Ümran Baradan “İzmir’de Zaman: Dün, Bugün, Yarın” Konulu Resim Yarışması (Son Başvuru: 13 Mart 2018)

8. Ümran Baradan “İzmir’de Zaman: Dün, Bugün, Yarın” Konulu Resim Yarışması (Son Başvuru: 13 Mart 2018)

AMAÇ:

Türkiye Cumhuriyeti’nin sanat ustalarından, Devlet Sanatçısı Ümran Baradan’ın anısını yaşatmak, sanat çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak
amacıyla düzenlenmektedir.

KONU:

“izmir’de Zaman: Dün, Bugün, Yarın”

KATILIM ŞARTLARI:

 1. Yarışma 2 (iki) kategoride yapılacak olup, birinci kategoride İzmir genelinde eğitim gören 9.10.11. ve 12.sınıf  tüm lise öğrencilerinin, ikinci kategoride ise İzmir’de bulunan Güzel Sanatlar Liseleri 9.10.11. ve 12. sınıf öğrencilerinin eserleri değerlendirmeye alınacaktır.
 2. Her katılımcı yarışmaya, daha önceden herhangi bir sergide ödül almamış ya da sergilenmemiş en fazla 2(iki) eseriyle katılabilir.
 3. Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları olanlar ve Belediyemiz çalışanları dışında, İzmir genelinde yaşayan tüm lise ve güzel sanatlar lisesi öğrencileri yarışmaya katılım hakkına sahiptir.
 4. Yarışmaya eser verecek olan katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun olarak tuval üzerinde karakalem dışında her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
 5. Yarışmaya verilecek olan eser tuvallerin uzun kenarı 60 cm, kısa kenarı 40 cm olmalıdır.
 6. Ölçü dışına çıkan çalışmalar diskalifiye olacaktır.
 7. Ekteki Katılım Formu eksiksiz olarak doldurup üzerinde 8. Ümran Baradan “İzmir’de Zaman: Dün, Bugün, Yarın” konulu Resim Yarışması ibaresi ve katılımcının adı soyadı yazılı olduğu bir zarfa konularak, nüfus cüzdan fotokopileri ve eserle birlikte, en geç 13.03.2018 Salı günü mesai saati bitimine kadar Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’ne teslim edilecektir.

ESERLERİN TESLİM YERİ:

İzmir Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi Adres: Halil Rıfatpaşa Caddesi No:31 Konak-İzmir Tel:0232 425 75 13

Müze çalışma günleri Pazar, Pazartesi günleri hariç 09.00 ile 17.00 saatleri arası açıktır.

DEĞERLENDİRME:

Seçici Kurul Üyeleri, Belediye Yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanacak ve ödül almaya hak kazanan eserlerle birlikte sergilenmeye değer eserleri belirleyecektir.

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:

 • Doç. Dr. Tuba GÜNTEKİN Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş
 • Yrd. Doç Dr. Turan ENGİNOĞLU
 • Ejmel YALÇINTAŞ
 • Hamdi GÖKOVA
 • Serpil BİRSİN

ÖDÜLLER (Ödüller 2 kategoride verilecektir.)

Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Branşında;

Birinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi

İkinciye 1 Yarım Altın ve Başarı Belgesi

Üçüncüye 1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi

Lise Öğrencileri Branşında;

Birinciye 1 Tam Altın ve Başarı Belgesi

İkinciye 1 Yarım Altın ve Başarı Belgesi

Üçüncüye 1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi

*** Seçici Kurul Üyelerinin uygun görmesi durumunda 1 Kişiye Jüri Özel Ödülü ( 1 Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi). Ayrıca Tüm katılımcılara Katılım Belgesi.

SERGİLEME:

8. Ümran Baradan “İzmir’de Zaman; Dün, Bugün, Yarın” resim  yarışmasında sergilemeye değer görülen eserler, Ödül Töreni 27.03.2018 tarihinden bir hafta süreyle Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Sergi Salonunda Sergilenecektir.

ESERLERİN İADESİ:

Yarışmaya teslim edilen ve sergilenen eserlerin iadesi sergi bitiminde yapılacaktır. Sergileme ve ödül almayan eserlerin sergi bitim süresini takip eden 15 iş günü içinde Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesinden teslim alınması gerekmektedir.

İade işlemlerinin başladığı tarihten itibaren 15 işgünü içinde, teslim edildikleri adresten geri alınmayan eserlerin kaygından veya uğrayabileceği hasardan İzmir Konak Belediyesi sorumlu değildir.

DİĞER HUSUSLAR:

Katılım Formları ve Şartnameler, Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’nden ve Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. (www.konak.bel.tr)

İzmir Konak Belediyesi ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır.

Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde İzmir Konak Belediyesi’nin kararları geçerlidir.

ÖDÜL TÖRENİ:

27.03.2018 tarihinde 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Dr. Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

KATILIM FORMU İÇİN LÜTFEN ŞARTNAMEYİ İNDİRİNİZ.

2 hakkında “8. Ümran Baradan “İzmir’de Zaman: Dün, Bugün, Yarın” Konulu Resim Yarışması (Son Başvuru: 13 Mart 2018)” görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.